УКРАИНСКАЯ   ПРАВОСЛАВНАЯ   ЦЕРКОВЬ

КИЕВСКАЯ   МИТРОПОЛИЯ      

ХРАМ СВЯТИТЕЛЯ НИКОЛАЯ ЧУДОТВОРЦА
при 17-й городской больнице г.Киева

Старайся жить в присутствии Ангела Хранителя – и увидишь, как дивно он всё устроит. /Архимандрит Иоанн Крестьянкин/

  

храм
свт. 
Николая Чудотворца

hram 1

Полезные ссылки

Наша лепта

Украина - дом Пресвятой Богородицы

mitropolia

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Телефон духовної підтримки Української Православної Церкви

 

Яндекс.Метрика

 

 


ПОДОРОЖУЮЧИ ЗА КОБЗАРЕМ
 
Валентина Калашнікова
 

Тарас Григорович Шевченко - український поет, письменник, художник, фольклорист, етнограф, історик, а мені хочеться додати - ще й мандрівник. Так вже склалось, що в яке б містечко тут на Центральній Україні ми б не приїздили,  я традиційно попереджаю групу: «І знову раніше за нас із вами тут побував  Великий Кобзар».

З біографії нам відомо про два важливих, формуючих та надихаючих  етапи з його життя, які біографи називають перша та друга подорожі Україною. В сімнадцять років він приїздить до Петербурга (1831р) для навчання живопису, і це місто стає для нього другою домівкою. Перша подорож після довгої розлуки, про яку давно мріяв поет, припадає на 1843р. й має більш  приватний характер. Повернення на батьківщину,  зустріч з друзями та ріднею.

Вдруге нагода мандрувати Україною   співпала з участю у Київській археологічній комісії (1845-1847). Це була робота, якій він віддався з усією завзятістю, тим більше, що був глибоким цінителем пам’яток історії, особистістю, геній та талант якої серцем відчували культуру рідного народу. Та на той час це  ще й була людина, яка відчувала усю необхідність вивчення та збереження національно-культурної спадщини та історичного минулого.

Саме за неофіційним дорученням комісії Тарас Григорович створює акварелі, сепії, гравюри тощо, в котрих замальовує картини тодішнього життя та пам’ятки архітектури Чернігівської та Полтавської губерній, здійснює подорож на Волинь.  Окрім художньої роботи  приймає участь і в археологічних розкопках, збирає фольклор. Сьогодні багато його малярських робіт є єдиним збереженим  свідченням про вигляд та існування   багатьох зниклих чи перебудованих пам’яток історії.

Серед його малюнків, що дійшли до нас: знищений Межигірський Спас,  Києво-Печерська Лавра, Воздвиженський монастир у Полтаві, Густинь, церква Петра та Павла  та Трапезна церква  Густинського монастиря, Чигиринський монастир, Богданова церква у Суботові,  Мотрин монастир, Михайлівська церква, Вознесенський собор та церква Покрови Пресвятої Богородиці у Переяславі, кам’яний хрест св. Бориса, встановлений на місті його загибелі, Седнів, Почаївська Лавра.

Вибираючи маршрут для своїх подорожей  ми ніколи не ставили собі на меті відвідати  міста чи селища України, в яких  свого часу побував Т.Г. Шевченко. Але сьогодні, під час Шевченківських днів (9 та 10 березня), нам приємно усвідомлювати, що в нас з великим сином українського народу є щось спільне, те що споріднює нас із ним - це любов до України та спільні спогади мандрівників: Шевченка - мандрівника середини ХІХ ст. та нас - мандрівників ХХІ ст.  з храму святителя Миколая на Печерську.

Перелік міст де ми побували: Біла Церква, Лемеші, Яготин, Березань, Чернігів, Козелець, Почаїв, Луцьк, Корець, Черкаси, Лебедин, Суботів, Чигирин, Мельники, Переяслав-Хмельницький, Качанівка, Сокиринці, Борисівка, Прилуки, Глухів, Богуслав, Корсунь-Шевченківський.

До вашої уваги також наші  фото з тих місць, де раніше за нас побував Великий Кобзар.

09.03.2013 р.

Подорожуючи за Кобзарем (дивитися фотоальбом) ...

 

**********************************

Свято-Успенська Почаївська Лавра

Храм свв.Бориса та Гліба в с.Борисівка під Переяславом

Іллінська церква (Суботів)

Свято-Троїцький жіночий монастир, м.Чигирин

u_sednevi

Sedniv

Sedniv_1

Седнів, Чернігівська обл.

Свято-Троїцький Мотронинський монастир, ур. Холодний Яр, Черкащина

м. Переяслав-Хмельницький

свт. Николай Чудотворец

свт. Николай Чудотворец

Православный календарь

Строительство храма в честь Казанской иконы Божией Матери

kazan icona BM